Zabiegi laserowe Bolesławiec

 

Zabiegi laserowe są jak najbardziej bezpieczne i nie zagrażają zdrowiu. Laser działa korzystnie na skórę. Skutecznie poprawia koloryt, napięcie, przywraca skórze blask oraz usuwa zmęczony wygląd wywołany szkodliwymi czynnikami środowiska i wiekiem. Zabiegi laserowe pobudzają wytwarzanie kolagenu oraz elastyny. Są równie skuteczne w przypadku cery trądzikowej oraz przy gojeniu się ran.

Nasza wykwalifikowana kadra zajmu się także laserowym zamykaniem zmian naczyniowych. W obecnych czasach mało kto może się pochwalić gładką skórą. Przy pomocy lasera niszczone są od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego – za pomocą energii świetlnej emitowanej przez laser. Następnie pod wpływem temperatury krew koaguluje i niszczy ścianę naczynia, które jest usuwane samoistnie z organizmu. W zależności od wielkości zmian potrzebna jest seria zabiegów. Po zabiegu należy unikać opalania, gorących kąpieli i sauny oraz wysiłku fizycznego. Zaleca się stosowanie kremów z filtrem oraz przyspieszających gojenie.

Bardzo skuteczne jest również laserowe usuwanie zbędnego owłosienia. Zwłaszcza jeśli mamy tendencje do wrastania włosków oraz tworzenia stanów zapalnych. Skóra w efekcie pozostaje gładka. Zabieg depilacji polega na wykorzystaniu zjawiska tak zwanej fototermolizy – wiązka światła z lasera przenika przez skórę i jest pochłaniana przez melaninę, która znajduje się w mieszku włosowym. Dzięki powstałej w ten sposób energii cieplnej możliwe jest trwałe zniszczenie cebulkach włosa. Po zabiegu należy unikać opalania, basenu i sauny. Nie stosować kosmetyków podrażniających, a nakładać kremy regenerujące.