Powiększanie piersi Bolesławiec

 

 

Powiększanie piersi to zabieg, który ma na celu zmianę kształtu i wielkości biustu. Jest on przeznaczony dla pań, których wielkość piersi jest zbyt mała. W celu korekcji objętości piersi po ciąży. W przypadku kiedy widoczna jest znaczna asymetria piersi oraz w celu rekonstrukcji piersi. Efektem jest uzyskanie nowego wyglądu całej sylwetki i poprawa samopoczucia oraz pewności siebie. Rezultaty są widocznie niemal natychmiast po zabiegu.

Przed przystąpieniem do powiększenia piersi każda pacjentka musi wykonać szereg badań, ponieważ dobry stan zdrowia jest warunkiem do wykonania operacji. Operacja powiększenia piersi odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. godziny. Polega na wszczepieniu implantu wypełnionego sylikonem pod tkankę gruczołową i mięsień piersiowy lub na nim. Wybór lokalizacji zależy pożądanego efektu, budowy anatomicznej oraz innych zaleceń chirurga. Wykonuje on nacięcie w fałdzie pod piersią lub tuż na granicy otoczki brodawki.

Pacjentka pozostaje jeszcze na obserwacji w klinice. Ponieważ w pierwszej dobie może czuć się obolała i osłabiona. Podawane są środki przeciwbólowe, a po opuszczeniu kliniki pacjentka może samodzielnie je przyjmować. Natomiast po dwóch tygodniach zgłasza się na zdjęcie szwów, ale w przypadku zastosowania szwów wchłanialnych nie jest to obowiązkowe. Konieczne jest noszenie stanika formującego i podtrzymującego biust po operacji. Należy także powstrzymać się od wysiłku fizycznego, podnoszenia ciężarów oraz uprawiania sportów.