Plastyka brzucha Bolesławiec

 

 

Plastyka brzucha to zabieg chirurgiczny, który jest przeprowadzany zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Polega na korekcji wady sylwetki i powłok brzucha. Dzieje się tak często po procesie odchudzaniu. Kiedy to szybko tracimy na wadze, a skóra na brzuchu pozostaje obwisła, pofałdowana. Może to znacznie zaniżyć samoocenę i komfort życia.

Pełna plastyka brzucha polega na usunięciu nadmiaru tkanki. Następnie odpreparowuje się i wygładza skórę od spojenia łonowego, aż do łuków żebrowych. Mała plastyka brzucha wykonywana jest tylko w obszarze od spojenia łanowego do wysokości pępka. A z kolei odwrotna plastyka brzucha polega na cięciu i usunięciu nadmiaru skóry. Zabieg wykonuje się nie w dolnej, ale w górnej części brzucha.

Po zabiegu należy unikać podnoszenia ciężarów oraz powstrzymać się od uprawniania sportów. Konieczne jest noszenie odpowiedniej bielizny oraz zachowywać odpowiednią pozycję ciała. Pozbycie się nadmiaru skóry na brzuchu daje trwały efekt kosmetyczny i poprawia komfort życia. Warunkiem jest jednak, aby pacjent utrzymał masę ciała i nie przytył ponownie.
Liposukcja laserowa to zabieg, który często stosowany jest u osób otyłych – jednocześnie z odchudzaniem. Polega on na użyciu wysokoenergetycznego lasera, który rozbija komórki tłuszczowe. Następnie tłuszcz jest odsysany za zewnątrz. Jest to zabieg zdecydowanie mniej inwazyjny i obciążający dla pacjenta. Nakłucie jakie jest wykonywane to zaledwie 1mm. Pacjent szybko wraca do pełnej sprawności. Efektem jest usunięcie miejscowego nadmiaru tłuszczu.