Korekta i plastyka powiek Bolesławiec

 

Wiele kobiet marzy o tym żeby jak najdłużej zachować młody wygląd. Do pewnego czasu makijaż może poprawić wygląd oka. Jednak opadająca powieka i tzw. worki pod oczami mogą stać się prawdziwym utrapieniem. Po 25 roku życia zmniejsza się liczba włókien kolagenowych w efekcie skóra traci jędrność i elastyczność. W pierwszej kolejności jest to widoczne tam, gdzie skóra jest najcieńsza, czyli na powiekach.

Plastyka powiek górnych polega na usunięciu nadmiernie rozciągniętej skóry powiek. Zabieg jest krótki, bezpieczny i bezbolesny, nie wymaga hospitalizacji. Zapewnia długotrwały efekt. Daje młodszy, zdrowszy i bardziej wyrazisty wygląd twarzy. A co najważniejsze podnosi samoocenę oraz poczucie własnej wartości. Blizny po zabiegu są praktycznie niewidoczne.
Natomiast plastyka powiek dolnych polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, mięśni oraz skóry z okolic dolnej powieki przy jednoczesnym zachowaniu jej naturalnego kształtu. Pacjentka po zabiegu, który trwa ok.1 godziny nie wymaga hospitalizacji. Nie pozostawia żadnych śladów ani blizn dzięki zastosowaniu specjalnych szwów. W rezultacie całkowite usunięcie lub minimalizacja tzw. worków pod oczami – efektu zmęczonych oczu. Rysy twarzy nabierają wyrazu i zdecydowanie młodszy wygląd.

Po zabiegu niemal natychmiast można wrócić do codziennych zajęć. Zaleca się schładzanie okolic oczu, aby przyspieszyć gojenie, zmniejszyć ból i opuchliznę. Przez kilka tygodni należy unikać wysiłku fizycznego, gwałtownych ruchów oraz zajęć mogących narazić operowane miejsca na uraz.