Chirurgia plastyczna piersi Bolesławiec

 

 

To jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów w celu likwidacji defektów, które mogą szpecić kobiety. Przede wszystkim plastyka piersi polega na podniesieniu i poprawie kształtu piersi oraz zmianie położenia i wielkości ich otoczek. W wyniku zabiegu piersi zyskują jędrność i ładny zarys. Efekt jest trwały, trzeba jednak pamiętać, że plastyka piersi nie powstrzymuje procesu starzenia się skóry i gruczołu w związku z czym kształt piersi może ulec w przyszłości zmianie. Wpływają na to: ciąża, gwałtowne wahania wagi, upływ czasu oraz zmiana wielkości piersi pod wpływem środków hormonalnych.

 

Po operacji podniesie piersi zakładane są szwy, które należy usunąć 8-14 dni po operacji. Chyba, że lekarz zastosuje szwy rozpuszczalne. Przez pierwsze tygodnie po operacji należy unikać czynności wymagających wysiłku fizycznego (odkurzanie, podnoszenie, sprzątanie). Należy także wstrzymać się od uprawiania sportów, nie korzystać z sauny, basenu czy solarium. A także nosić odpowiednią bieliznę.

 

Chirurgia plastyczna piersi może także pomóc w przypadku asymetrii piersi. Chociaż występuje ona u wszystkich kobiet to w skrajnych przypadkach może być bardzo wyraźna i bywa przyczyną skrzywienia kręgosłupa. Sprawia także kłopot przy doborze bielizny oraz ubrań. Jest również powodem kompleksów i dyskomfortu dla kobiet. Problem ten można trwale rozwiązać trzema sposobami. Zbyt małą pierś można powiększyć, zmniejszyć lub podnieść większą pierś albo zastosować obie techniki równocześnie.